Cestovní pojištění pro domácí mazlíčky
Co je potřeba pro cestu do zahraničí pro psa?
Nejčastějším domácím mazlíčkem, který se s námi vydává na cesty, je pes. Pojistit lze ale i jiná zvířata. Pro cestu do zahraničí potřebují zvířata kromě mezinárodního očkovacího průkazu s platným očkováním proti vzteklině především mikročip. Také je potřeba ohlídat si konkrétní podmínky zemí, které chcete navštívit. Občas je nutné další očkování, sérologické vyšetření nebo i preventivní karanténa. Co ale dělat, pokud pejsek v zahraničí onemocní nebo se mu stane úraz? To vše pokryje cestovní pojištění pro zvířata.
Kde sjednat cestovní pojištění pro psa?
Na trhu v současnosti neexistuje produkt samostatného cestovního pojištění pro psa (ani pro jiné domácí zvíře). Cestovní pojištění do zahraničí lze pro psy získat pouze jako speciální balíček jiného pojišťovacího produktu. Můžete si vybrat ze dvou možností: pořídit pro svého mazlíčka kompletní soukromé zdravotní pojištění, které kryje i cesty do zahraničí, nebo zvolit cestovní připojištění k vlastnímu cestovnímu pojištění. Tuto formu doporučujeme především v případě jednorázových a krátkodobých cest mazlíčků do zahraničí.
Rozhodně se vyplatí myslet také na jiné než zdravotní problémy. Jste připraveni zaplatit na dovolené roztrhanou tašku, pád cyklisty z kola nebo jinou nehodu, kterou Váš mazlíček způsobí? Proto si nezapomeňte sjednat také připojištění pro případ škod, které zvíře může způsobit.
Podmínky sjednání pojištění
Předně je třeba pamatovat na to, že ne každého pejska je možné pojistit. Pozorně se seznamte s podmínkami pojišťovny předtím, než smlouvu uzavřete. Obvykle je stanoven věkový limit, který pejsek musí splňovat. Štěně musí být starší 3 měsíců. Horní věková hranice se pak může lišit, ale nad 9 let budete pro psa hledat cestovní pojištění již s obtížemi. Věnujte také zvýšenou pozornost dalším podmínkám pojištění, především jeho rozsahu a podmínek, které pejsek musí splňovat. Často je nutné si před cestou nechat vystavit u veterináře potvrzení o zdravotním stavu Vašeho mazlíčka.
Pozor na spoluúčast a limity pojištění
Před cestou je dobré si připravit jistou finanční částku jako zálohu pro případ nouze. Cestovní pojištění pro psa totiž neznamená, že nebudete u veterináře v zahraničí nic platit! Předně je zvykem zaplatit spoluúčast, která je pevně stanovena ve smlouvě. Většinou se jedná o konkrétní částku nebo o určité procento z celkové ceny ošetření. A i zbytek částky je nutné uhradit na místě, pojišťovna vše proplatí zpětně na základě dokladu o ošetření zvířete. Jeden malý tip: nezapomeňte zkontrolovat, zda je na faktuře číslo čipu psa a podrobný popis ošetření.
MONETA Money Bank cestovní pojištění pro mazlíčky neposkytuje, vybrat si můžete z nabídky cestovního pojištění pro fyzické osoby.
Tento článek je pouze informačního charakteru a obecné povahy a nezohledňuje individuální finanční a daňovou situaci určité osoby nebo subjektu. Informace uvedené v článku nejsou nezbytně vyčerpávající, úplné či aktualizované a můžou odkazovat na stránky jiných subjektů, nad nimiž MONETA Money Bank nemá kontrolu, proto vylučuje jakoukoli odpovědnost. Článek nelze považovat za odborné či právní poradenství. Aktuální produktové podmínky i sazebníky najdete vždy na příslušných stránkách webu. Informace k daním doporučujeme vždy ověřit na stránkách příslušných orgánů státní správy (daňový portál apod.).
Jedna apka,
celá banka
Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.